Tiry tworzące flotę samochodów dostawczych firmy przewozowej powinny charakteryzować się doskonałym stanem technicznym. Regularne serwisowanie tego typu pojazdów to najlepszy sposób, aby szybko znaleźć usterkę i usunąć ją zanim spowoduje uszkodzenie kolejnych elementów.

Części do samochodów ciężarowych

Aby samochody dostawcze spełniały swoje zadanie, warto oddać je w ręce doświadczonych fachowców. Dobry mechanik posiadający szeroką wiedzę na temat tirów będzie doskonale wiedział, jakie części do samochodów ciężarowych Mercedes, Jelcz, Iveco lub Volvo będą najlepsze. Wiele osób zastanawia się które rozwiązanie jest lepsze – oryginalne części do ciężarówek, czy też ich nieco tańsze zamienniki. Przedsiębiorcy posiadający w swojej firmie samochody ciężarowe lub też prowadzący biznes transportowy – podobnie jak każda osoba z własną działalnością gospodarczą – poszukują sposobów na ograniczenie kosztów z nią związanych. Czy warto oszczędzać na naprawie floty samochodowej?

 Oryginalne najpewniejsze?

Amortyzatory tir, podnośniki hydrauliczne, reflektory do ciężarówek – wszystkie te części i wiele innych ulegają  stopniowemu zużywaniu się w wyniku normalnej eksploatacji. Samochody ciężarowe każde dnia pokonują setki  kilometrów, aby dostarczyć towar na miejsce w odpowiednim czasie. Nic więc dziwnego, że poszczególne elementy  różnych mechanizmów i układów się w nich zużywają aż przychodzi moment, kiedy trzeba je wymienić. Wiele osób jest  przekonanych, że tylko oryginalne części Star, Volvo czy Renault zapewnią bezpieczeństwo kierowcy i będą gwarantem,  że problem z hamulcami, amortyzatorami, czy silnikiem nie powróci przez długi czas. Bardzo często są one jednak  drogie, a wtedy warto zastanowić się nad zamiennikami dostępnymi w atrakcyjniejszych cenach. Warunkiem jest  jednak wysoka jakość tych ostatnich. Najlepiej jest poradzić się w tej kwestii mechanika – fachowiec będzie wiedział w  jakich sytuacjach można zrezygnować z zakupu oryginalnej części i który z producentów oferuje wysokiej jakości  produkty, jakie bezpiecznie będzie można zamontować w tirze.