O bezpieczeństwie kierowcy tira decyduje nie tylko ostrożność i stosowanie się do przepisów drogowych, ale również stan techniczny samego pojazdu. Ciężarówka – podobnie jak każdy inny samochód poruszający się po drodze – powinna być sprawna i dobrze przygotowana do trasy. Jednym z ważnych elementów decydujących o bezpieczeństwie są reflektory.

 

Reflektory do tirów

  Odpowiednio dobrane i w prawidłowy sposób ustawione lampy samochodu w wysokim    stopniu decydują o bezpieczeństwie na drodze. Ciężarówki pokonują każdego dnia setki  kilometrów i często poruszają się po zmroku lub w trudnych warunkach pogodowych, które  mogą znacznie ograniczyć widoczność. Dobrej jakości reflektory do tirów mogą znacznie  poprawić komfort jazdy, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Warto  zdecydować się na produkt dający odpowiednio mocne, a jednocześnie nie męczące wzroku  kierowcy światło.

 Jak kupić dobre światła?

Niemal każdy sklep z częściami do ciężarówek ma w swojej ofercie reflektory do tirów.  Mogłoby się więc wydawać, że zakup odpowiedniego produktu nie stanowi większego problemu. Duży wybór może jednak znacznie utrudnić wybór. Podczas poszukiwania odpowiedniej lampy zespolonej czy innego rodzaju reflektorów należy dobrać je do instalacji elektrycznej, a także uwzględnić własne preferencje. Korzystnym rozwiązaniem będzie zakup reflektora, w którym źródło światła stanowi dioda LED – daje ona wyraźne i mocne światło, widoczne o każdej porze dnia i nocy niezależnie od panujących warunków pogodowych. Co nie mniej istotne, tego typu lampy zużywają też mniej energii od swoich klasycznych odpowiedników, a przy tym mają długi czas pracy.

Dobre mocowanie i solidne wykonanie

Podczas zakupów warto też zwrócić uwagę na solidność podstawki z mocowaniem – reflektory do ciężarówek powinny być solidnie przytwierdzone i nie zmieniać swojej pozycji podczas jazdy. Niektóre z nich mają obracaną stopę, co pozwala idealnie ustawić pozycję świateł. Oprócz tego obudowana powinna być odporna na uszkodzenia pojawiające się np. w wyniku uderzenia kamieniami.